Gezondheidsplein is een informatieve website over gezondheid. De gezondheidsinformatie op deze website staat los van eventueel getoonde advertenties.

Overdosis drugs, medicijnen of alcohol

Goedgekeurt icoonInformatie goedgekeurd door N. van Hasselt, arts
Nog geen beoordelingen
Beoordeling icoon0 mensen vonden deze informatie nuttig

Wat is een overdosis?

Veel stoffen veroorzaken een bepaald effect in het menselijk lichaam. Bekend zijn natuurlijk geneesmiddelen, drugs en alcohol, maar ook bepaalde voedingsstoffen en vitaminen die heel onschuldig lijken, kunnen in voldoende hoeveelheid een bepaald negatief effect veroorzaken. Bij inname van een te grote hoeveelheid van een stof, waardoor schade aan het lichaam ontstaat, spreekt men van een overdosis.

Veel stoffen veroorzaken een bepaald effect in het menselijk lichaam. Bekend zijn natuurlijk geneesmiddelen, drugs en alcohol, maar ook bepaalde voedingsstoffen en vitaminen die heel onschuldig lijken, kunnen in voldoende hoeveelheid een bepaald negatief effect veroorzaken. Bij inname van een te grote hoeveelheid van een stof, waardoor schade aan het lichaam ontstaat, spreekt men van een overdosis.

Symptomen van een overdosis

Het effect van een overdosis is afhankelijk van de soort en de hoeveelheid van de ingenomen stof. Afhankelijk hiervan kan het beeld bestaan uit lichte klachten zoals jeuk, hoofdpijn en een beetje rode uitslag tot een zwaar coma en zelfs de dood.

Het effect van een overdosis is afhankelijk van de soort en de hoeveelheid van de ingenomen stof. Afhankelijk hiervan kan het beeld bestaan uit lichte klachten zoals jeuk, hoofdpijn en een beetje rode uitslag tot een zwaar coma en zelfs de dood.

Wanneer naar de arts?

Drugs, medicijnen en alcohol zijn berucht, omdat zij al in relatief kleine dosering een schadelijke werking hebben. Bij (vermoeden van) overdosering is het belangrijk zo snel mogelijk een arts in te schakelen. Door adequate maatregelen of een tegengif kan een levensbedreigende situatie worden voorkomen.

Drugs, medicijnen en alcohol zijn berucht, omdat zij al in relatief kleine dosering een schadelijke werking hebben. Bij (vermoeden van) overdosering is het belangrijk zo snel mogelijk een arts in te schakelen. Door adequate maatregelen of een tegengif kan een levensbedreigende situatie worden voorkomen.

Pagina laatst aangepast op 25-04-2019

Auteur: Redactie Gezondheidsplein

Deze informatie is gecontroleerd door: N. van Hasselt, arts

Vond je deze informatie nuttig?

Nog geen beoordelingen

Heeft deze informatie jou geholpen?

Meld je aan voor de nieuwsbrief

En ontvang 2 tot 4 keer per maand alle informatie over jouw gezondheid

Je kunt je op ieder moment uitschrijven voor de nieuwsbrief. Lees hier meer over in ons privacybeleid en cookiebeleid.

- Advertentie -
- Advertentie -

Gezondheidsplein is partner van onder andere Dokterdokter en Ziekenhuis. Wij werken samen met verschillende medische patiëntverenigingen, beroepsverenigingen, stichtingen en medisch specialisten.

Twitter pagina van Gezondheidplein.nlYoutube pagina van Gezondheidplein.nlFacebook pagina van Gezondheidplein.nl