Meest gestelde vragen

Veel mensen hebben vragen over aambeien. Hier lees je ingezonden en beantwoorde vragen in de rubriek

Meest gestelde vragen over

Inwendige en uitwendige aambeien


A. Noniem - "Slijm bij het afvegen"

Goedemiddag,
Ik heb al een tijdje last van aambeien en word daarvoor ook behandeld door een specialist (methode: elastiekje). Hij heeft het al een paar keer geprobeerd maar nog zonder suces. Sinds ongeveer een maand heb ik steeds slijm bij het afvegen (er zit geen bloed in de ontlasting en bij het afvegen soms een beetje, maar dat komt door de aambeien). De ontlasting ziet er normaal uit. Sinds ongeveer 2 weken heb ik maagpijn en darmpijn (een soort kramp en lichte steken). Kan dat te maken hebben met de aambeien of is er iets anders aande hand?

Het slijm kan afkomstig zijn van een geïrriteerde darmwand. Omdat u ook maag en darmpijn heeft adviseren we u om een arts te raadplegen.

 



Ahmet Baldede - "Bobeltje in mijn anus, is dit een aambei?"

Ik heb soms veel moeite met de ontlasting. En al ik echt moeite heb krijg ik vocht in mijn neus. Vroeger zat er ook soms bloed bij maar dat is niet meer. En soms als er bloed bij was kreeg ik ineens koorts voor 1 dag. Dat heb ik dus niet meer sinds ik gezonder eet. Ik voel wel nog steeds jeuk en pijn bij mijn anus, en tijdens het douchen voel ik als ik mijn vinger in mijn anus stop een bobbeltje (0,5 cm). Deze bobbeltje zorgt ook voor de pijn. Zijn het aambijen?

 

Het bobbeltje is waarschijnlijk een inwendige aambei. Gezond eten, veel bewegen en veel water drinken kan u van de aambei afhelpen. Hemoclin gel is een prima natuur product wat u kunt gebruiken om de jeuk en de pijn bij de anus te verzachten.

 



Rein - "Aambeien en anale sex"

Bestaat er een oorzakelijk verband tussen het hebben van aambeien en anale sex?

Heb sinds 1 maand een uitwendige aambei. Deed de eerste dag flink pijn. Heb nu geen last meer van pijn of jeuk, gelukkig. Maar het ziet er niet uit, en ik schaam me voor mijn partner. Zijn er risico\'s bij anale sex, wanneer je aambeien hebt?
Het weefsel rond de anus is gevoelig en kwetsbaar, dus is het goed mogelijk dat er beschadigingen optreden wanneer er druk wordt uitgeoefend.

 



Karen - "Stukje komt naar buiten als ik naar het toilet ga"

 Ik heb nu al even last van aambeien en nu is het gewoon heel erg. Ik voel als ik naar de toilet ga dat hij een stukje naar buiten komt en ik kan niet naar de wc. Als ik terug recht ga staan schiet hij naar binnen (of zo voelt het toch) Wat kan ik hier aan doen?
Help :(

De onderliggende oorzaak van aambeien is meestal een moeilijke stoelgang (te hard persen) door verkeerde eet- en leefgewoontes, veel stress en te weinig lichaamsbeweging. Het is dus van belang om deze achterliggende oorzaken zoveel mogelijk te verhelpen. Bij in-en uitwendige aambeien kun je Hemoclin gel toepassen. Hemoclin werkt verkoelend, verzachtend, weefselherstellend en bacteriegroeiremmend.

 



Jean - "Bult op mijn anus"

 hallo

Een paar dagen geleden werd ik wakker met een bult op bij m\'n anus. Ik schrok me dood in de douche toen ik even voelde wat het kon zijn, want het voelde raar uiteraard.

Het maakt het een stuk lastiger om mijn ontlasting kwijt te raken hierdoor, omdat de regio daar wat dik is geworden. Gelukkig niet helemaal dus. Ik meende dat de opgezwollen toestand al wat verminderde.

Maar nu wil het geval dat ik er ook een wondje heb, waarschijnlijk van toen ik de eerste keer niets door had en gewoon normaal veegde na de ontlasting. Het zit geloof ik op de bult. Elke keer als ik naar de wc moet, springt door de druk de wond open. En eigenlijk bloed het dus de hele tijd.

Nu is mijn vraag is dit mijn aambei? Hoe zorg ik ervoor dat het wondje niet meer bloed zodat het kan gaan genezen?

Aambeien kunnen zowel inwendig als uitwendig voorkomen door stuwing (verhoogde druk) in de bloedvaten van de endeldarm. Een aambei is in feite een soort spatader in of rondom de endeldarm. Beide ontstaan door verhoogde druk op de vaatwand. Door bloedstuwing kunnen de aambeien een donkerblauwe kleur hebben. Een aambei kan soms pijnlijk zijn, gaan jeuken of bloeden, maar deze klachten verschillen erg per persoon.
Het zou ook kunnen zijn dat er een klein scheurtje is in het weefsel van de anus. Dit wordt ook wel een fissuur genoemd. Het kan inderdaad flink veel pijn doen, vooral als het ontstoken raakt. Om zeker te weten of het hier om een aambei of scheurtje gaat kunt u het beste de huisarts raadplegen. Zoja dan adviseer ik u Hemoclin gel te gebruiken. Hemoclin gel verzacht, verkoelt, remt bacteriegroei en is weefselhestellend.

 



Marco - "Uitstulping naast kringspier"

 Ik heb sinds enige dagen een uitstulping net naast mijn kringspier! aan de buitenkant is alleen een zwelling te zien, maar als je voelt is het net of er een harde bult zit! waar behoorlijk veel spanning op staat. is dit dan een inwendige aambei?

Marco

Dit zou kunnen wijzen op een aambei. Een aambei is in feite een soort spatader in of rondom de endeldarm. Wanneer deze buiten de anus voorkomen wordt gesproken van 'uitwendige aambeien'. De oorzaken van aambeien zijn ook veelal hetzelfde als van spataderen: verhoogde druk op de aderwand, meestal door één of meerdere verkeerde leef- en/of voedingsgewoonten (te veel zitten of staan, slechte voeding, stress, spijsverteringsproblemen. Hemoclin gel voorkomt dat bacteriën zich kunnen hechten aan het slijmvlies, waardoor zij zich niet kunnen uitbreiden en ontsteking veroorzaken. Verder bevat het ook aloë vera gel, dat beschadigde weefsels helpt te genezen. Wellicht de moeite waard om uit te proberen!

 



Hofstra - "veel pijn en soms bloed bij aambeien"

 hallo,
Ik heb sinds 5 weken weer aambeien, ontzettend veel pijn en soms bloed. Krijg ze met geen zalf weg. Ben sinds vandaag begonnen met hemoclin, mijn laatste hoop. Heb voor vrijdag al een afspraak bij de huisarts staan, maar zou graag willen weten binnen wat voor termijn ik een reactie van de gel kan verwachten. Afschuwelijk die pijn, ben er soms misselijk van.

Vervelend dat u zoveel pijn heeft.
Over het algemeen geeft Hemoclin snel verlichting door de verkoelende en pijnstillende werking. Na het gebruik van een verpakking zijn de klachten vrijwel altijd verminderd of zelfs verdwenen.

 



anoniem - "Klein scheurtje"

 ik heb een vraagje over anale fissuren. ik ben homo heb relatie van 12 jaar ben 31 jaar. gisteren te horen gekregen dat anale fissur heb klein scheurtje. kan dit komen door anale sex of erger worden. ik doe het maar niet meer, en heb al maanden geen anale sex gehad, doet toch veel te pijn.

Zowel scheurtjes (worden ook wel fissuren genoemd) als aambeien kunnen flink pijn doen. Omdat het weesfel ge'ïrriteerd of ontstoken raakt, kan het ook branderig voelen en jeuken. Bij uitwendige aambeien kun je vaak wat zwelling merken en kan het als een zachte uitstulping of kussentje voelen. Soms is dit ook zichtbaar. Inwendige aambeien zie je niet, scheurtjes vaak ook niet. Wat oplossingen betreft, ook hiervoor geldt: kijk vooral naar de belangrijkste oorzaken van aambeien en anale ongemakken, zoals spanningen, te lang op de wc zitten, te weinig lichaamsbeweging en vooral de voedings- en drinkgewoonten. Verder kunt u ook overwegen om tijdelijk Hemoclin te proberen, dit is een natuurlijk middel op basis van aloë vera. De gel heeft een smerende werking waardoor de stoelgang vergemakkelijkt wordt en de werkzame stoffen helpen om het beschadigde weefsel sneller te genezen. Door de smerende werking zou u Hemoclin ook als glijmiddel kunnen gebruiken. Verder is het een van de weinige zelfzorg producten die veilig te gebruiken is bij bloedende aambeien of scheurtjes.

 



J. Willems - "Slijm bij inwendige aambei"

 Kan een aambei (ik heb een inwendige die na het poepen ook uitwendig is) ook wat slijm bij de ontlasting geven. Dus niet lekkend maar echt bij het poepen.

Ja, een aambei is bedekt door een dun laagje slijmvlies.Dit slijmvlies kan beschadigd raken en met de ontlasting mee naar buiten komen.

 



B. Hevige pijn bij uitwendige aambei

 al langere tijd heb ik een uitwendige aambei. ook een periode gehad met bloedverlies enzo. ook door huisarts laten controleren maar verder gb. nu heb ik sinds een week voor het eerst echt pijn bij mijn anus. bij zitten, staan en lopen en ook 's ochtends bij wakker worden. soms lijkt het even wat minder maar daarna is het in alle hevigheid weer terug. geen jeuk. wel soms een kloppende pijn. en bij aanspannen spieren naar binnen is het zeer pijnlijk. heeft dit waarschijnlijk alles te maken met de aambei of kunnen er andere problemen aan ten grondslag liggen?

Zoals u het omschrijft lijkt de pijn afkomstig te zijn van de aambei. Door bijvoorbeeld extra goed te letten op wat u eet en drinkt kunnen een harde ontlasting en dus aambeien grotendeels voorkomen worden. Zorg daarom elke dag dat u een paar stukken fruit (ook lekker in een zelfgemaakte vruchtenshake!) en veel groente eet en drink voldoend water. Lichaamsbeweging is ook belangrijk, aangezien veel zitten of staan verstopping en aambeien bevordert. Ook hemoclin gel kan helpen. De gel heeft een smerende werking waardoor de stoelgang vergemakkelijkt wordt en de werkzame stoffen helpen om het beschadigde weefsel sneller te genezen.

 



Danielle - "Kunnen inwendige aambeien jaren blijven bestaan?"

 Ik ben een jonge vrouw van 28 en heb ongeveer reeds 6 jaar last van bloed op mijn ontlasting. Dit zijn slijmpjes met rode sliertjes bloed. Ik heb mij laten onderzoeken en de dokter stelde inwendige aambeien vast. Ik heb totaal geen pijn of jeuk, maar ik heb wel steeds 1 keer op de 2 keer ontlasting last van bloed. Kunnen deze inwendige aambeien jaren blijven bestaan en dan ook steeds bloed blijven afscheiden?

Aambeien hoeven niet altijd gepaard te gaan met klachten als pijn en jeuk; wanneer dit wel het geval is, komt het doordat er kleine scheurtjes of wondjes in het tere weefsel ontstaan waarin bacteriën terechtkomen en infectie/ontsteking veroorzaken. Aambeien kunnen inderdaad jaren blijven bestaan. Aambeien kunnen vanzelf overgaan, met name wanneer u er voor zorgt dat de oorzaak (verhoogde druk in de endeldarm, bijvoorbeeld door chronische obstipatie of diaree, maar ook door stress, te weinig water drinken, te weinig beweging of verkeerde voedingsgewoonten) zoveel mogelijk wordt weggenomen.

 



Trusja - "Inwendige aambeien verwijderen"

 hallo
Wanneer moet je inwendige aambeien laten verwijderen?
En wat zijn de klachten van echte inwendige aambeien?

Inwendige aambeien zijn meestal niet pijnlijk, maar kunnen wel bloeden. Het is mogelijk dat een inwendige aambei rekt (verzakt) tot buiten de anus. Het komt voor dat een verzakte aambei met de tijd slinkt en zijn natuurlijke plaats binnen de anus weer weet te vinden. Als dit niet gebeurt, kan hij zorgvuldig naar binnen worden geduwd. Er zijn afhankelijk van de ernst van de aambeien, verschillende behandelmethoden mogelijk. In veruit de meeste gevallen zijn relatief eenvoudige veranderingen in de voeding of leefgewoontes al voldoende om de klachten te verhelpen. U kunt het natuurproduct Hemoclin gaan gebruiken om anale ongemakken zoals pijn, jeuk en branderigheid te behandelen en te helpen voorkomen.

 



Anoniem - "Bloeddruppels in het toilet, naar huistarts gaan?"

Beste,


Sinds vorige week ontdek ik een paar bloeddruppeltjes in het toilet. Het is helderrood en niet veel. Na 2 keer wrijven is er ook geen bloed meer te zien op het toiletpapier. Kan ik misschien best naar de huisdokter gaan? Wat gaat er gebeuren dan? Ik heb heel erg schrik dat het ernstig is. Bedankt.

Het meest voor de hand liggende oorzaak is een (licht) bloedende inwendige aambei of een scheurtje in het gevoelig weefsel rond de anus.
Een klein beetje helderrood bloed op de ontlasting en/of wc papier is een wel bekend verschijnsel bij aambeien.
U kunt Hemoclin gel gebruiken, dit middel op basis van Aloë vera, heeft een wondhelende werking en mag bij bloedende aambeien en kloofjes gebruikt worden.

 



j.jansen - "Levensduur aambei"

 Hallo,
mijn huisarts vertelde me dat een aambei een levensduur van zo'n 10 jaar heeft. Klopt dit?
Verder gebruik ik af en toe een creme, hydrocortisone (met nog meer erin, vaseline en meer) die in ieder geval goed tegen de jeuk helpt.

Dit zal per persoon verschillen. Dit ligt aan de constitutie en de aanleg van de persoon. Door een aderversterkend, verstevigend middel zoals Aesculaforce forte van A.Vogel te gebruiken zorgt u ervoor dat de huid rondom de anus zich kan herstellen. Daarnaast is het uiteraard belangrijk om op voeding te letten, voldoende te bewegen en te drinken.

 



Nienke - "Aambeien na bevalling"

 Hallo, ik heb inwendige en uitwendige aambeien en marisken overgehouden aan mijn zwangerschap en bevalling, nu 3 jaar geleden. Door een overactieve bekkenbodem blijft de druk in mijn anus aanwezig. Ik heb al bandligaties ondergaan (enorm pijnlijk en zonder enig resultaat), gebruik hemoclin, eet gezond, sport, drink voldoende vocht etc. Ook ben ik onder behandeling van een bekkenbodemfysiotherapeut om van de spanning in mijn bekkenbodem af te komen. Mijn man en ik zouden graag een tweede kindje willen, maar met al het gemodder wat ik nu al onderga maak ik mij zorgen wat de gevolgen gaan zijn. Ik heb dagelijks pijn aan de aambeien en ben als de dood dat alles zoveel erger wordt en ik er helemaal nooit meer vanaf kom als ik nog een keer zwanger raak. Graag uw advies.

Om de aderwanden te versterken te verstevigen adviseer ik Aesculaforce van A.Vogel te gebruiken. Het is verkrijgbaar in druppels of tabletten, de dosering is 3x daags 10 dr. in wat water innemen of 3x daags 1 tablet tijdens de maaltijd innemen. (zonder bezwaar kan het tijdens de zwangerschap toegepast worden)

 



Haley - "plooitjes rondom mijn anus"

 Hoi, mijn naam is Haley en ik ben 22. Naar aanleiding van het lezen van de vragen en antwoorden op deze website weet ik haast zeker dat ik uitwendige aambeien heb (kleine langwerpige plooitjes rondom mijn anus). Voor zover ik weet heb ik dit al jaren, maar heb er nooit echt aandacht aan besteed. Ik dacht altijd dat het wel een keer vanzelf weg zou gaan. Ik weiger om naar de huisarts te gaan als dit niet per se nodig is. Mijn vraag is of ik door alle tips (denk aan meer beweging, gezonder eten e.d.) ervoor kan zorgen dat ze helemaal verdwijnen, of dat het alleen de symptomen vermindert. Ik vind dat daar nogal wat onduidelijkheid over is op de websites die ik bekeken heb... Alvast bedankt.

Deze huidflapjes worden ook wel marisken genoemd. Dit zijn goedaardige huidflapjes rondom de anus. Hoewel deze normaliter geen klachten veroorzaken en dus feitelijk onschuldig zijn, kunnen ze wel ontstoken raken doordat ontlastingsresten in de huidplooien blijven zitten. Hierdoor kun je last krijgen van jeuk en huidirritatie. Deze plooitjes zullen niet meer helemaal kunnen verdwijnen. Het is wel mogelijk om ze chirurgisch te laten verwijderen.

 



Eric - "Streepje bloed op ontlasting"

 Beste gezondheidsplein, Hierbij mijn klachten waar ik heel erg graag een reactie op zou willen hebben.

Onlangs ging ik naar de wc. Toen ik klaar was zat er erg veel helderrood bloed aan het papier en in de pot. Het waren zelfs bloedspetters in de pot en op de rand. Twee dagen later was het weer weg. Dit is de laatste 2 jaar zo af en toe geweest. Maar het gaat altijd weer weg. De laatste tijd heb/had ik ook heel af en toe bruine afscheiding in mijn ondergoed of op het wc papier zitten.

Vaak gebeurd dit na wat harde ontlasting. En dan voelt het soms ook als of er een stukje glas in mijn anus snijd. Dat weet ik weer hoe laat het is.
Het bloed zit ook ALTIJD in een streepje OP/OVER de ontlasting en nooit er in. En met het sluiten / afknijpen v.d anus komt er soms nog wat knal rood bloed na. Verder is de kleur vd ontlasting altijd mooi licht bruin.
Tot slot heb ik ook al even een zeurende pijn in links in mijn zij, ter hoogte van mijn navel.
De dokter heeft me meteen door gestuurd naar het ziekenhuis voor een scopie.
Ik maak me nu ergen zorgen dat het iets ergs is, (pas iemand verloren aan darmkanker..) maar omdat dit vaker gebeurd is en weer weggaat lijkt het niet erg te zijn. Moet ik me erg zorgen maken of kan het wel meevallen?

Het bloedverlies wordt waarschijnlijk veroorzaakt door aambeien.
Door kleine scheurtjes in het tere weefsel verliest u helder rood bloed.
Over de zeurende pijn ter hoogte van uw navel kan ik niets zeggen.
Hiervoor verwijs ik u naar uw huisarts.
Mocht u Hemoclin willen proberen dan zie ik daar geen bezwaar tegen. Het middel is veilig te gebruiken bij in en uitwendige aambeien, ook als er sprake is van wat bloedverlies.

 



veroon - "Getromboseerde aambeien"

Hallo, sinds een paar jaar heb ik last van getromboseerde aambeien. Meestal heb ik 2,3 dagen heftige pijn maar dan verdwijnt het gelukkig weer. Nu heb ik al ruim 10 dagen vreselijke pijn, de aambeien zitten inwendig, maar na toiletbezoek komen er ook een paar naar buiten. De aandrang om naar het toilet te gaan is groot, maar doet zo vreselijk pijn dat het gewoon niet gaat. Plassen kan ik alleen nog maar staande. Pijnstilling helpt niet of nauwelijks. Het beetje ontlasting dat mee naar buiten komt is heel zwart, sliertig,en plakkerig, bijna stroop. Hoe verder? Is er een verband met cryoglobulinemie?kunnen de aambeien ook een symptoom van een ander onderliggende aandoening zijn? Is een operatie zinvol? Graag uw zsm reactie.

Afhankelijk van of de stolsel uitwendig of inwendig zit, zijn er verschillende behandelopties. Uitwendige stolsels kunnen met een vrij eenvoudige ingreep verwijderd worden, maar soms verkiest de arts om ze onbehandeld te laten. In sommige gevallen kan het lichaam het stolsel zelf 'oplossen', al kan dit enkele weken duren voor het zover is. Dit is niet geheel pijnloos, maar warme zitbaden kunnen verlichting bieden. Ook zijn er verschillende zalven op de markt met een licht verdovende werking die u kunt gebruiken. Bij operatieve verwijdering van de stolsel worden de beste resultaten behaald wanneer de ingreep snel - binnen 2 - 3 dagen - uitgevoerd wordt. Bij inwendige stolsels zijn er ook verschillende behandelopties. Deze kunt u het beste met uw arts bespreken. Een aambei is in feite een soort spatader in of rondom de endeldarm. Naar mijn idee kan dit in verband worden gebracht met cryoglobulinemie(ontsteking in de wand van de aderen). Gezien uw ontlastingspatroon is zeker aan te raden om 30 dagen achtereen Aciforce van A.Vogel te gaan gebruiken en goed op uw voeding te letten.

 



Nathalie - "Aambeien, hoe kom ik er vanaf?"

Ik heb sinds 1.5 last van 'aambeien' of wat het ook zijn mag. De specialist vond het minimaal en gaf aan er niets aan te doen. Van hemoclin krijg ik een soort allergische reactie en mijn huisarts geeft steeds andere adviezen (anti-schillemcreme, vaseline/lidocaine) maar niets helpt echt effectief. Hoe kom ik hier vanaf? Zijn er goede alternatieven?

De voornaamste oorzaak van aambeien zit in onze voeding. Eet voedsel met veel voedingsvezels. Beweeg voldoende en drink veel water.
Voedingsvezels houden vocht vast waardoor de ontlasting zacht en week wordt. Bij harde droge ontlasting moeten we hard persen en kracht zetten.
U kunt als alternatief Hamamelis zalf van A.Vogel gebruiken.

 



Le Blanche 1969 - "Mijn zoontje van 5 heeft aambeien"

Mijn zoontje van 5 jaar heeft nu al aambeien.
Geeft niet echt aan of het jeukt of pijn doet, maar wat moet ik hiermee?
Toch maar even langs de huisarts??

Een bezoek aan de huisarts is inderdaad wenselijk. Vijf jaar is wel erg jong voor het hebben van aambeien.

 



marco - "Aambeien genezen"

goeden dag,ik heb ook een vraag ik heb al jaren iedere dag last van aambeien na iedere stoelgang heb ik een paar uur pijn ik heb zalf van de dokter waar ik een aantal keren ben geweest,ik krijg dan iedere keer weer dat zelfde zalfje maar genezen doet het niet ook heb ik heel vaak bloed. Is er niet iets wat ook geneest ipv alleen de zwelling bestrijd?
m.v.g. marco

Wanneer er sprake is van chronische aambeien of stoelgangklachten, dan zijn eet- en leefgewoonten van erg groot belang. Dan heeft u de meeste kans om de achterliggende oorzaken aan te pakken in plaats van alleen symptomen te bestrijden. Voor een deel zijn deze gewoonteveranderingen redelijk eenvoudig en voor de hand liggend: meer water drinken, meer vezels uit fruit, groente en volkoren granen, meer beweging en frisse lucht, voldoende rust en ontspanning (heel belangrijk voor een goede darmwerking!) maar anderzijds ook minder suiker, witmeelproducten en 'fabrieksvoedsel', niet teveel koffie of alcohol... Maar er kunnen ook minder voor de hand liggende zaken een rol spelen, zoals het slecht kunnen verdragen van bepaalde voedingsmiddelen of stoffen zoals graaneiwitten (gluten) of een schimmelinfectie. Om dit alles uit te zoeken is het makkelijkste dat u een voedingsdeskundige of natuurgeneeskundige therapeut bezoekt. Daarnaast zijn er verschillende zelfzorgproducten op basis van natuurlijke en niet-agressieve ingrediënten verkrijgbaar.
Een daarvan is het product Hemoclin. Bijzonder hieraan is dat het aambeien en de daarmee gepaard gaande anale ongemakken zoals pijn, jeuk en branderigheid zowel behandelt als helpt voorkomen. Het middel heeft een soort 'glijmiddelwerking' en zorgt er dus voor dat de stoelgang soepel en dus minder pijnlijk wordt. De gel bevat een gepatenteerde stof verkregen uit de aloë plant die er voor zorgt dat bacteriën zich niet kunnen hechten aan weefsels. Hierdoor kunnen de bacteriën zich niet vermenigvuldigen en uitgroeien tot infecties, die op hun beurt zorgen voor de bekende anale ongemakken. Het kan zowel bij inwendige als uitwendige aambeien gebruikt worden en is zeer gemakkelijk en hygiënisch in gebruik. Succes!

 



An - "Stess oorzaak van aambeien?"

Hallo,

Al enige tijd heb ik last van een terugkerend syptoom. Naar mijn idee is het een ontstoken aambei, maar mijn huisarts weet het niet zeker. Ik ben daarom naar de E.H. gestuurd en zij dachten van wel. Ze hebben er toen niks aan kunnen doen, alleen gezegd dat ik meer vezels moest eten en meer water moest drinken. Dit doe ik nu al ruim een jaar, maar nog komt het terug. Ik heb het idee dat het te maken heeft met stress. Maar kan dit? Het vervelende van dit alles is dat het ontzettend zeer doet, zitten doet zeer, lopen doet zeer en zelfs liggen is niet echt prettig, en ik krijg flinke koorst. Dit wordt minder zodra de aambei kapot is gegaan. Maar er komt dan naar mijn idee allemaal pus en oud bloed uit. Het stinkt verschrikkelijk en moet dan ook echt maandverband dragen omdat het anders overal doorheen gaat. Nu is mijn vraag dan ook wat ik nu het beste kan doen? Ik heb het dit jaar al 5 keer gehad en telkens op dezelfde plaats.

Inderdaad kan stress een mogelijke oorzaak zijn van de aanhoudende aambeien.

Lieke - "Uitwendige aambei terugduwen?"

Hallo, ik heb sinds een week een uitwendige aambei. Hij lijkt vrezelijk groot. Lijkt wel een erwt en nog een kleintje er naast. Is dit normaal dat deze zo groot is? De huisarts zei dat ik hem zelf ook terug kon duwen, maar het lukt mij voor geen meter. En het doet vrezelijk pijn. Moet je een aambei perse terug duwen?

Het terugduwen van de aambei hoeft niet per sé
Het advies van de huisarts is wel te begrijpen omdat het terugduwen van de aambei wel verlichting van de klachten kan geven.

Laila - "Aambeien wegsnijden"

 Mijn moeder heeft jaren last van aambeien en ze heeft alles al geprobeerd. O.a. Zalf, pijnstillers maar niets helpt. Ze overweegt om ze weg te laten snijden. Hoe groot is de kans dat ze terug komen?

Hoewel het inderdaad mogelijk is om de aambeien chirurgisch te laten behandelen, kom je vaak met een aantal kleine aanpassingen in de voedings- en leefgewoontes al een heel eind. Door bijvoorbeeld extra goed te letten op wat u eet en drinkt kunnen een harde ontlasting en dus aambeien grotendeels voorkomen worden. Zorg daarom elke dag dat u een paar stukken fruit (ook lekker in een zelfgemaakte vruchtenshake!) en veel groente eet en drink voldoende water. Lichaamsbeweging is ook belangrijk, aangezien veel zitten of staan verstopping en aambeien bevordert. Daarnaast is het belangrijk om na iedere stoelgang het anusgebied goed te reinigen om hier jeuk en eczeem te voorkomen. Gebruik hiervoor vochtige toiletdoekjes zonder zeep of parfum of anders een natte washandje. Verder zou u ook kunnen overwegen om Hemoclin te gebruiken. Deze is gemaakt op basis van natuurlijke ingrediënten die de huid verzorgen en helpen om aambeien te voorkomen.

 


Marc - "Hoe lang duurt genezing na rubberbandligatie?"

Hallo,

Ik ben een 26-jarige jongen en ben 16 dagen geleden behandeld voor mijn aambeien dmv rubberbandligatie. Nu heb ik de afgelopen 14 dagen steeds nog bloed op mijn ontlasting en wc papier. Is dit normaal en zijn het gewoon de wondjes die nog moeten genezen? (ik heb begrepen dat volledige genezing van het anale kanaal 6 weken duurt) of is dit echt abnormaal en dien ik me zorgen te maken en contact op te nemen met de behandelend arts?

Het natuurlijk genezingsproces duurt inderdaad 6 weken. Als het bloed licht van kleur is en het bloeden niet al te hevig is kunt u het wel even aanzien.

janet - "Wat kan ik aan een uitwendige aambei doen?"

ik denk dat ik een uitwendige aambei heb, soms moeite met de stoelgang, wat kan ik hier aan doen?

Wanneer er sprake is van chronische aambeien of stoelgangklachten, dan zijn eet- en leefgewoonten van erg groot belang. Dan heeft u de meeste kans om de achterliggende oorzaken aan te pakken in plaats van alleen symptomen te bestrijden. Voor een deel zijn deze gewoonteveranderingen redelijk eenvoudig en voor de hand liggend: meer water drinken, meer vezels uit fruit, groente en volkoren granen, meer beweging en frisse lucht, voldoende rust en ontspanning (heel belangrijk voor een goede darmwerking!) maar anderzijds ook minder suiker, witmeelproducten en 'fabrieksvoedsel', niet teveel koffie of alcohol...
Maar er kunnen ook minder voor de hand liggende zaken een rol spelen, zoals het slecht kunnen verdragen van bepaalde voedingsmiddelen of stoffen zoals graaneiwitten (gluten) of een schimmelinfectie. Om dit alles uit te zoeken is het makkelijkste dat u een voedingsdeskundige of natuurgeneeskundige therapeut bezoekt. Daarnaast zijn er verschillende zelfzorgproducten op basis van natuurlijke en niet-agressieve ingrediënten verkrijgbaar. Een daarvan is het product Hemoclin. Bijzonder hieraan is dat het aambeien en de daarmee gepaard gaande anale ongemakken zoals pijn, jeuk en branderigheid zowel behandelt als helpt voorkomen. Het middel heeft een soort 'glijmiddelwerking' en zorgt er dus voor dat de stoelgang soepel en dus minder pijnlijk wordt. De gel bevat een gepatenteerde stof verkregen uit de aloë plant die er voor zorgt dat bacteriën zich niet kunnen hechten aan weefsels. Hierdoor kunnen de bacteriën zich niet vermenigvuldigen en uitgroeien tot infecties, die op hun beurt zorgen voor de bekende anale ongemakken. Het kan zowel bij inwendige als uitwendige aambeien gebruikt worden en is zeer gemakkelijk en hygiënisch in gebruik. Succes!

Ellen - "Aambeien of darmkanker"

Ik vind dat er nog makkelijk over gesproken wordt, hier op deze site.
Ik had ook twee jaar lang bloedverlies, weet dat ook aan aambeien. heb het op een gegeven moment toch maar tegen mijn internist verteld. Deze heeft direct een onderzoek laten doen en binnen twee weken werd ik geopereerd aan darmkanker, stadium 3.
Dat komt niet veel voor, want ik ben daar eigenlijk nog te jong voor. En zelf had ik dat ook nooit overwogen.
Dit is eigenlijk alleen maar een waarschuwing, dat hoewel anaal blodverlies veelal onschuldig is, het soms ook een iets minder onschuldige oorzaak kan hebben!!

Wanneer er sprake is van veel of langdurig bloedverlies of wanneer het bloed donker gekleurd is adviseren we altijd om een arts te raadplegen.
Zie ook de onderstaande tekst.
Wat zijn aambeien?
Aambeien zijn uitstulpingen van het slijmvlies aan de binnenkant van de darm, vlak voor de anus (het poepgaatje). Ze kunnen jeuken, een branderig gevoel geven of pijn doen. U kunt door aambeien een beetje bloed, slijm of ontlasting verliezen. Soms komen aambeien met de ontlasting mee naar buiten. Dat geeft een vervelend, drukkend gevoel.
Aambeien ontstaan door hoge druk in de (buurt van de) anus, bijvoorbeeld door hard persen bij het poepen, of bij een zwangerschap of bevalling. Lang en hard hoesten zorgt ook voor druk.
Aambeien zijn vervelend, maar onschuldig. Ze verdwijnen meestal vanzelf.
Soms wijzen deze klachten op een ernstigere aandoening. Neem in de volgende gevallen contact op met uw huisarts. Als er bloed of slijm bij de ontlasting zit en u niet zeker weet of het door aambeien komt. Als u, ondanks de opgevolgde adviezen, pijn of problemen met de ontlasting blijft houden. Als in korte tijd een uitstulping bij de anus ontstaat die erg gezwollen is en veel pijn doet. Als u denkt een aambei te voelen, maar hierover twijfelt.

Jaap - "Heb ie een inwendige aambei?"

Sinds begin juli bevindt zich regelmatig bloed op het wc papier, alsmede rode strepen, stippen op de ontlasting, die overigens altijd een normale vorm heeft.
Ook voel ik meer en meer branderigheid in mijn anus na het poepen en soms een soort "kloppende pijn". Merkwaardig is dat bij het eten van een steak alles verergert.
Ik vermoed een inwendige aambei?

Inderdaad is dit de juiste conclusie.

anoniem - "Aambei laten verwijderen"

ik heb 1,5 wk geleden een uitwendige aambei laten verwijderen, het doet nog steeds erg zeer bij mijn anus maar ook in me anus als ik naar het toilet ben geweest. slik pijnstillers en heb lactose maar de pijn blijft. kan moeilijk zitten.
hoe lang blijft dit nog tot ik weer normaal kan zitten en fietsen en niet de hele tijd hoeft te liggen?

Het anale kanaal is na een behandeling over het algemeen binnen drie tot vier weken genezen. U moet dus nog een paar weken geduld hebben.

margje - "Pijn na ontlasting, inwendige aambeien?"

hallo ik heb al heel lang aambeien uitwendig en af en toe gaan ze weer wat weg maar heb de laatste tyd vaker wat pyn by de ontlasting net of het dan ook niet verder wil en blyft steken had ook een klein beetje slym verder is myn ontlasting normaal volgens my. kunnen dit inwendige aambeien zyn en kan ik hiervoor zetpillen gebruiken?

Het is goed mogelijk dat het om een inwendige aambei gaat. Deze kunt u behandelen met Hemoclin gel op natuurlijke basis.

randy - "Blijft een aambei?"

Ik ben een man van 28 jaar, tot op heden heb ik nooit last van aambeien gehad maar sinds een dag of 5-6 heb ik een uitwendige aambei ontdekt (zelfdiagnose).
Ik gebruik nu pijn verzachtende zalf (sperti)) en dit neemt de klachten wel weg, al blijft de aambei aanwezig.
Nu lees ik hier dat goede voeding en veel beweging in veel gevallen een oplossing is, maar verdwijnt daarmee dan de aambei of zal deze altijd aanwezig blijven?
Ik lees namelijk op sommige plaatsen op internet dat je altijd last van aambeien blijft houden wanneer je ze eenmaal krijgt, is dit zo?
Ook lees ik op sommige plaatsen dat je een uitwendige aambei terug zou moeten duwen in de anus, klopt dit of moet deze vanzelf kleiner worden en uiteindelijk verdwijnen met goede verzorging?

Aambeien zij in feite opgezette en uitgerekte aderen in de wand van de endeldarm die door bloedstuwing en verhoogde druk ontstaan. Als de aderen goed zijn en de ontlasting niet te hard is dan kan een aambei in principe binnen een maand weer verdwijnen zelfs zonder er wat aan te doen.
Terugduwen hoef niet, ze verdwijnen zoals boven gezegd vanzelf.

 


ronny - "voel me slecht voor aambei stuk gaat"

Ik voel me al 3 dagen voor dat mijn aambei stuk gaat elke dag slecht hoort dat zo?

In principe komt het bijna niet voor dat je ziek wordt voordat een aambei stuk gaat.

 



M - "Anale seks oorzaak van aambeien?"

Is anale seks ook een oorzaak van aambeien? Ik zie dit nergens als veroorzaker terugkomen. Ik denk dat ik sinds 2 weken last heb van aambeien, maar ik weet het niet zeker. Ik gebruik nu bijna 2 weken Sperti. Het onprettige gevoel is wel afgenomen, maar nog niet volledig weg. Anale seks is voor mijn partner en mij belangrijk, maar als ik steeds ongemakken daarvan krijg, moeten we toch iets anders bedenken. Is Hemoclin iets dat ons kan helpen bij het voorkomen van aambeien? Wat raadt u mij aan? Geen anale seks meer, of kan het in combinatie met een medicijn toch nog af en toe?

Door anale seks ontstaat er druk op het tere weefsel rond de anus. Het is dan ook mogelijk dat er beschadigingen ontstaan aan het endeldarmweefsel door de stuwing.
Hemoclin gel verzacht, verkoeld en is weefselherstellend. Ook geschikt voor inwendig gebruik.

trudy - "Bloed langs mijn benen"

bijna altijd bloed aan wc papier
van de week liep het bloed langs mijn benen en op de grond erg veel bloed ik ben 65 jaar maar vind het genant om naar de dokter te gaan.ik heb hier al een paar jaar last van.

We adviseren u om toch contact met de huisarts op te nemen. Bij ernstig bloedverlies is het altijd verstandig om de huisarts er naar te laten kijken. Zoals u het aangeeft is er waarschijnlijk sprake van een wondje of scheurtje in het endeldarmweefsel. Het is mogelijk dat Hemoclin hierbij kan helpen of in ieder geval verlichting kan brengen. De werkzame stoffen hierin hebben een weefselherstellend en ontstekingsremmende werking en ondersteunen het natuurlijke genezingsproces. Het middel mag gebruikt worden bij zowel inwendige als uitwendige aambeien, ook wanneer deze bloeden.

anoniem - "Wondjes aan de binnenkant van mijn anus"

Hallo,

Ik ben een vrouw van dertig en heb sinds een jaar last van de binnenkant van mijn anus. Het doet soms erge pijn bij het ontlasten alsof er kleine wondjes zitten aan de binnenkant van mijn anus. Het bloedt een beetje bij het afvegen en kan na het ontlasten nog een tijdje pijn doen. Soms gaat het 2 weken goed en als mijn ontlasting dan wat droger is of moeilijker gaat keert het weer terug.Ook jeukt het soms, misschien als het weer geneest? Ik heb geen bulten die naar buiten komen, aan de buitenkant is niets zichtbaar. Wel heb ik anderhalf jaar geleden een heftige aanval van herpes genitalis gehad die ook heel heftig was bij/in mijn anus. Ik heb het idee dat sindsdien mijn anus gevoeliger is en eerder van binnen stuk gaat. Kunnen dit misschien littekentjes zijn van de blaasjes die bij herpes voorkomen? Graag reactie, alvast bedankt.

Door druk op de anus kunnen er scheurtjes in het tere weefsel rond de anus ontstaan. Als de weefsels rondom de anus ontstoken en geïrriteerd raken, kunt u pijn en jeuk krijgen.
Houdt u zich aan de op de website genoemde leef en voedingsadviezen, hierdoor wordt de stoelgang makkelijker. We adviseren u om Hemoclin te gebruiken.
Dit natuurlijke middel werkt weefselherstellend, ontstekingsremmend, jeukstillend en verzachtend en verkoelend.

f.kers - "Uitwendige aambei, wat kan ik er tegen doen?"

ik heb een ontstoken uitwendige aambei
jeukt en brand wat kan ik daar tegen doen

Naast het gebruik van Hemoclin (Dit middel is verkoelend en verzachtend bij jeuk, branderigheid en irritatie) adviseren wij vezelrijke voeding te eten, rauwe groenten en vers fruit. Daarnaast zeker anderhalve liter water te drinken. Dit geeft een wat zachtere ontlasting Gebruik een vochtig doekje in plaats van toiletpapier.
Als de klachten niet verminderen of wanneer er sprake is van koorts of overmatig bloedverlies is het raadzaam een arts te raadplegen.

ND - "Langwerpig bultje vanuit mijn anus na anale sex"

Ik heb 3 dagen geleden voor het eerst anale sex gehad, nu ontdekte ik de dag erna dat ik een langwerpig bultje heb vanuit mijn anus naar buiten zeg maar. het loopt tussen mijn anus en vagina en is ongeveer een cm lang en 3mm breed. het is roze/rood van kleur, zacht en beweeglijk en vooral een vervelend gevoel zeg maar. Is dit een aambei, ontstaan door de te grote druk ineens? en kan die weer vanzelf verdwijnen? ik hoop dat u me op beide vragen antwoord kan geven.

Inderdaad kan dit een aambei zijn en deze kan eveneens ook vanzelf weer verdwijnen. Op deze en andere pagina's kunt lezen wat je aan aambeien kunt doen.

Rick - "Aambeien zelf genezen, lastig om erover te praten"

Hallo,

Ik ben nog maar 16 jaar en heb nu het gevoel dat ik last heb van aanbeien!!.Tijdens de ontlasting heb ik een beetje pijn en blijft er een beetje bloed achter op het wc papier.ook heb ik het gevoel alsof er nog een stukje ontlasting is achtergebleven!Ik ben heel erg bang dat ik niet meer van deze klachten af kom.Heb nu Hemoclin in huis gehaald.Is het mogelijk dat dit zichzelf gaat genezen(met evt hulp van Hemoclin)?Ik vind het erg om erover te praten met vrienden,famillie et. Ik hoop hier een antwoord te krijgen.Alvast bedankt.

De werking van Hemoclin is meer dan alleen verzachtend, het heeft ook een genezende werking op aambeien en anale ongemakken. De genezende werking berust op een aantal zaken: de gel heeft een smerende werking en vergemakkelijkt dus de stoelgang, waardoor men minder druk hoeft uit te oefenen: het voorkomt dat bacteriën zich kunnen hechten aan weefsels en uitbreiding voorkomen wordt.
Zoals geldt voor elk middel tegen aambeien moet je natuurlijk ook zorgen dat eventuele achterliggende oorzaken van de aambeien zoveel mogelijk opgelost worden. Met andere woorden : Hemoclin oefent zijn werking uit op de plaats van de aambeien maar zal de spijsvertering niet verbeteren, de spanning niet doen verminderen en niet helpen vaker te bewegen. Dit zijn zaken die je eventueel zelf kan oplossen.

j - "Hard bobbeltje aan de binnenkant van mijn anus"

Hallo,
Ik heb sinds twee dagen een hard bobbeltje aan de binnenkant van mijn anus. Het is pijnlijk maar wel uit te houden. Er om heen is het paars. Is dit een aambei of een kyste?

Het klinkt wel als een uitwendige aambei waarbij er een kleine stolsel zich heeft gevormd in de ader. Dit kan inderdaad flink pijnlijk zijn en een rode/paarse kleur hebben. Maar wilt u echt zeker weten wat u heeft, zal u helaas toch door een arts moeten laten kijken.

Me - "Uitwendige aambei en grote scheur na bevalling"

Ik ben 31 jaar oud en heb sinds 4 jaar (na de bevalling) last gekregen van regelmatige pijnen en bloed bij ontlasting. Sinds vorig jaar december is dat verergerd, en ik ben via de huisarts verwezen naar de chirurg. Die heeft gecontsteerd dat er aanmbeien zitten, uitwendige, maar dat er ook een grote scheur (fistel) zit doordat mijn sluitspier verkrampt is. 6 weken heb ik een creme gebruikt om die sluitspier te ontspannen, maar dat hielp niet, wat ik er wel gratis erbij heb gekregen zijn hoofdpijnen. Na dit uitgeprobeerd te hebben, heeft chirurg besloten om operatie aan de sluitspier te doen. Dat is ook gebeurd, en ik ben nu bijna 3 maanden verder en ik heb sinds een week weer last van ontstekingen aan de anus, 2 grote aambeien, en bloed bij de ontlasting, donker van kleur, en echt heftig, bloed druipt er gewoon uit dat ik er zelfs een maandverband in moest doen. kan het moeilijk omschrijfen maar heb het gevoel dat er iets los is binnen en het heeft een onaangename wondgeur...ik ben naar huisarts geweest en die zegt dat het een aambei is die helemaal kapotgescheurd is en die heftig bloed en volgens hem is donkere bloed juist van aambei, terwijl ik hier op site wat anders lees, en dat er een flinke scheur weer zit (daarom is de ingreep die ik heb gehad dubieus... daar heb ik nu lekker veel aan). huisarts adviseert om nog 2 weken aan te kijken en dan weer terug te komen, want hij denk dat er sprake is van trombose in aambei en dat hij die open moet snijden (terwijl hij nu al open is blijkbaar en heftig bloedt). ik heb bijna dagelijks last van heftige buikpijnen (heb een spastische darm).. en dit daarbij, kost echt heel veel energie. waar ik eigenlijk mee zit is de vraag van kan ik hier ooit van afkomen, en staat dit alles in relatie tot mijn spastische darm (irritabel bowl syndrom)? of kan het zelfs ziekte van Chroon zijn? wat ik vreemd vind dat er nog geen ene keer inwendige onderzoek is gedaan of een echo van mijn buik/darmen. wat adviseert u? contact zoeken met de chirurg die ingreep heeft gedaan en hem weer alles voorleggen? ik wacht uw reactie met spanning af?

Wat vervelend dat u zoveel last heeft van deze klachten. Helaas moet ik adviseren om contact te nemen met uw eigen arts. Het is niet mogelijk via e-mail op afstand u hierover te adviseren.

Carolien - "Zalf gebruiken bij bloedende aambei?"

hallo,
Ik ben een nog niet zo super oud meisje, en heb last vaan aambeien, die heel soms zeer doen, en soms heb ik wat bloed verlies.
Ik heb nu een zalf maar op de gebruiks aan wijzing staat dat je het niet moet gebruiken als het een bloedende aambei is.
1. Is het heel erg dat het bloed
2. wat zou er gebeuren als ik tog de zalf gebruik?
Ik zou heel graag antwoord krijgen.

Het is zeker niet erg als er wat bloed bij zit, dit komt vrij veel voor. Bloedende aambeien geven een helderrood bloed af. Zolang de aambeien nog bloeden raad ik u af de zalf te gaan gebruiken. Zie antwoord hieronder.

m - "Zalf gebruiken bij bloedingen?"

Ik ben een meisje van 24 jaar en weet niet zeker of ik last heb van aambeien of een wondje. Ik heb pijn in mijn onder buik en een irriterend gevoel in mijn anus. Als ik naar het toilet ga scheurt er iets open en zie ik bloed op het toiletpapier(niet meer dan een flinke druppel) Maar dat is ook gelijk weer over.

IK zie iig niets meer.
Ik wil niet naar de huisarts, en hoop dat het zelf weg te krijgen. Ik eet meer vezels en fruit en drink heel veel kamille thee en water.Ik heb een zalfje gekocht bij de drogist genaamd sperti preperation h in de gebruiks aanwijzing staat staat dat je het kan gebruiken bij bloedinkjes maar op het internet lees ik; niet bij bloedingen...
kan ik het nou gebruiken of niet?

alvast vriendelijk bedankt groet m

Ook door de druk kunnen er hele kleine scheurtjes of wondjes in het weefsel rondom de anus ontstaan. Het bloed is dan felrood en zit óp en niet ín de ontlasting. Wanneer in dit beschadigde weefsel ontlastingsresten en bacteriën terechtkomen, ontstaat huidirritatie/-ontsteking en kan het behoorlijk gaan jeuken of pijn doen. Sperti bevat codeïne, hierdoor word het afgeraden om te gebruiken bij open wondjes. U zou kunnen kiezen voor Hemoclin, dit is een natuurlijk product op basis van aloë vera gel en bevat stoffen die voorkomen dat bacteriën zich kunnen hechten aan de weefsels en zich kunnen uitbreiden tot een infectie. Geen infectie (ontsteking) betekent geen pijn, jeuk, irritatie, etc. Verder heeft de gel een huidverzorgende en –genezende werking en, doordat het een smerende werking heeft, vergemakkelijkt het ook de stoelgang.


Geerd - "Gestold bloed bij aambeien"

Hallo lezer.


zondag morgen had ik erg veel last van een bult onder mijn poepgaatje. Hier zat een bloedstolsel die ze toen verwijderd hebben. S'avonds was de bult weer net zo groot en de pijn twee keer zo veel. Weer naar het ziekenhuis en weer leeggeduwd. Mijn werd gezegd de bult te blijven leegknijpen in een bad met baddedas. maandag morgen zat er weer een bult en s'middags ben ik naar mijn eigen huisarst gegaan. Deze heeft mij een zalf, hydrocortisonacetaat, die ik twee maal daags op de bult moet smeren. Als de bult binnen een week niet kleiner is geworden zou ik hem in het ziekhuis moeten laten verwijderen.

mijn vraag; Als ik de bult blijf leegknijpen blijft de wondt open en blijft het bloeden. Wanneer ik het zijn gang laat gaan krijg ik een stolsel. wat is beter, zijn gang laten gaan en de zalf gebruiken, of de wond blijven openen in een bad met baddedas (zal nu moeilijker worden omdat ik de wond dicht heb laten gaan, het was te pijnlijk).

laatste vraag; wat gebeurt er met het gestolt bloed als ik het zijn gang laat gaan.
Vriendelijke groet Geerd

Uitwendige stolsels kunnen inderdaad met een vrij eenvoudige ingreep verwijderd worden, maar soms verkiest de arts ook om ze onbehandeld te laten. In sommige gevallen kan het lichaam het stolsel "zelf"oplossen, dit kan wel enkele weken duren voor het zover is.

Dit is niet geheel pijnloos, maar warme zitbaden kunnen inderdaad verlichting brengen.


Carla -"Uitwendige aambei na bevalling"

Hallo,

Ik ben een vrouw van 23 en naar een bevalling heb ik last van iig een uitwendige aambei.nu heb ik ook al ong. een jaar last van pijn in mijn onderbuik,volgens mijn arts ibs.
maar als ik nu ontlasting heb wat vrij veel diaree is heb ik bij het afvegen bloed.ook is de diaree soms slijmerig en heeft soms weinig kleur.voor en na ontlasting een poosje pijn in mijn buik,een soort poepdrang.
kan dit van inwendige aambien komen?ik ben nl zo bang voor darmkanker.

alvast hartelijk bedankt voor uw antwoord.

Een precieze diagnose via de computer is enigszins lastig. Al worden aambeien meestal in verband gebracht met verstopping en een harde ontlasting, kunnen zij wel degelijk ook voorkomen bij diarree. Ook hierbij is er sprake van een verhoogde druk op de endeldarm. Nu is de vraag waardoor de diarree wordt veroorzaakt. Uw arts constateert ibs. Het is daarom raadzaam uw darmflora weer in balans te brengen met een goed probiotica product.

Hemoclin gel helpt, naast een verkoelende en jeukstillende werking, ook om aambeien te voorkomen en behandelen.

jonatan - "Gevolgen van aambeien?"

wat zijn de gevolgen van aambeien?


Aambeien kunnen verschillende klachten met zich meebrengen. Soms zakken ze uit, mogelijk zelfs door de sluispier heen naar biten. Dit geeft meestal een propgevoel.

Het slijmvlies op de aambei kan kwetsbaar worden, waardoor er bij het afvegen wat helderrood bloed op het toiletpapier komt.

Het is ook mogelijk dat er wat darmslijm en/of dunne ontlasting door de sluitspier "lekt".
Dit veroorzaakt vaak hinderlijke jeuk.
Als de aambeien in de anus afknellen zwellen ze verder op en de kans bestaat dat ze kapot gaan. Hierdoor verliest u wat herderrood bloed na - of op - de ontlasting. De sluitspier van de anus en de huid rondom dit gebied raken daardoor meestal geïrriteerd, wat een branderig gevoel en jeuk tot gevolg heeft. Wanneer de inklemming verder toeneemt, ontstaat vaak pijn en eventueel een pijnlijke zwelling in de anus. Er vormt zich dan een bloedstolsel in de aambei. (getromboseerd haemorrhoid)

Lisbeth - "Aambeien en veel zitten"

Ik ben een vrouw van 35 jaar en heb geen kinderen. Heb er nu sinds 3 dagen last van aambeien.Ik werk op een kantor dus veel zitten en af en toe staan. En thuis zit ik gewoon de hele dag als ik niets anders te doen heb. Is dat het een probleem of niet? veel zitten... wat mag ik dan wel en niet doen?

Alvast bedankt voor uw informatie.

 

Inderdaad is een van de oorzaken van aambeien onvoldoende lichaamsbeweging en veel zitten. Aambeien zijn eigenlijk gezwollen bloedvaten. Het is een zwakke plek die klachten geeft als er veel druk op uitgeoefend wordt. Ook het voedsel is een voorname oorzaak, het is belangrijk voor vezelrijke voeding te kiezen.

Neem per dag de tijd voor lichaamsbeweging en gebruik een tijdlang Hemoclin. U kunt een kijkje nemen op de website naar de ervaringen van andere gebruikers. Hemoclin gel is op basis van natuurlijke ingrediënten vervaardigd en zorgt er enerzijds voor een goede smering van de endeldarm- en anusgebied, waardoor de stoelgang vergemakkelijkt wordt en anderzijds heeft het een pijn - en jeukstillende werking.


Roos - "Slijm en bloed bij ontlasting"

sinds ongeveer 5 maanden heb ik last van kleine beetjes pussig slijm en soms een spoortje bloed bij mijn ontlasting. Soms voel ik aandrang en komt er alleen wat slijm. Ik heb verder geen klachten; geen pijn, normaal ontlastingspatroon, niets te zien. Daarom ben ik nog niet naar de huisarts geweest, ik dacht dat het vanzelf over zou gaan. Wat zou dit kunnen zijn? Bij aambeien zou ik toch meer klachten moeten hebben?

Waarschijnlijk is het een licht bloedende inwendige aambei, maar dit is op afstand lastig om met zekerheid te zeggen. Aambeien doen lang niet altijd pijn en hoeven ook niet altijd klachten te geven zoals jeuken branderigheid. Dergelijke klachten treden juist op wanneer het weefsel ontstoken raakt. Ons advies is om uw leef en voedingspatroon aan te passen.

Behandeling is als u geen pijn of hinder heeft niet nodig.


Carla - "Trage stoelgang"

Ik heb een vraag. Ik heb een moeilijke trage stoelgang (al zolang ik me kan heugen). Soms duurt het 4, 5 dagen voor ik kan. Wat weer buikpijn veroorzaakt enz. Ik dien geregeld een klysma toe met warm water. Dit om de buikpijn te voorkomen en dit werkt (voor mij). Ook dit doe ik eigenlijk al jaren.

Maar nu het probleem: Ik kan al een week niet naar de wc. Het lukt zelfs niet met het toedienen van een klysma. Vandaag probeerde ik het maar toen kwam er een klein glibberig crème/geel bolletje uit (beter kan ik het niet omschrijven). Dit heb ik een paar weken terug ook al eens gehad tijdens het toedienen van een klysma. Verder kwam er weer geen ontlasting mee. Wat kan dit zijn? Ik heb verder geen last/pijn/jeuk rond mijn anus. Alleen een opgezet gevoel en buikpijn.
Misschien dat u weet wat dit is?

Wanneer er sprake is van chronische stoelgangklachten, dan zijn eet- en leefgewoonten van erg groot belang. Dan heeft u de meeste kans om de achterliggende oorzaken aan te pakken in plaats van alleen symptomen te bestrijden. Voor een deel zijn deze gewoonteveranderingen redelijk eenvoudig en voor de hand liggend: meer water drinken, meer vezels uit fruit, groente en volkoren granen, meer beweging en frisse lucht, voldoende rust en ontspanning (heel belangrijk voor een goede darmwerking!) maar anderzijds ook minder suiker, witmeelproducten en 'fabrieksvoedsel', niet teveel koffie of alcohol.

Wat betreft het klein geel bolletje: het is niet mogelijk om op deze manier een juiste diagnose te stellen, ik adviseer u naar de huisarts te gaan.


henk - "Kleur van een aambei"

Wat is de kleur van een aambei?
Een aambei is in feite een soort spatader in of rondom de endeldarm. Wanneer deze buiten de anus voorkomen wordt gesproken van 'uitwendige aambeien'. De kleur varieert van rood tot donkerblauw.


Klaas - "Verdwijnen aambeien?"

Hemoclin wordt erg aangeraden en ik wil het ook zeker gaan proberen. Maar verdwijnen de aambeien ook werkelijk? Uitwendige aambeien?

Hemoclin heeft een genezende werking op aambeien en anale ongemakken.

De gel heeft een smerende werking en vergemakkelijkt de stoelgang, waardoor men minder druk hoeft uit te oefenen. Het voorkomt dat bacteriën zich kunnen hechten.

Zoals geldt voor alle middelen tegen aambeien moet u zorgen dat de eventuele achterliggende oorzaken van de aambeien worden opgelost! Als u zich houdt aan de leef- en voedingsadviezen die u elders op deze site vindt, zult u zeker minder problemen ondervinden. Alleen beginnende aambeien kunnen geheel verdwijnen.

G.laponder - "Hoe lang blijft een aambei die stuk is bloeden?"

Als de aambei stuk is, hoe lang kan die blijven bloeden en wat kan je doen om het te stoppen?

Het is wel belangrijk dat u zo min mogelijk druk uitoefent tijdens de stoelgang, aangezien dit de aambeien alleen zal verergeren. Over hoe lang deze bloeding kan aanhouden kan ik helaas niets zeggen omdat dit per persoon verschilt.

Overigens kunt u overwegen om een zelfzorg product op basis van natuurlijke ingrediënten te proberen. Hemoclin is een geurloze, kleurloze gel op basis van de heilzame aloëplant en helpt om aambeien en andere anale ongemakken te genezen. Het mag zowel bij inwendige als uitwendige aambeien worden gebruikt, ook wanneer deze bloeden.


m - "Langwerpige bult tussen anus en vagina"

Ik heb sinds een paar dagen tussen de anus en de vagina een langwerpige 'bult/bobbel' zitten. Hij voelt zacht aan en doet geen pijn. Het lijkt alsof 1 van die plooitjes is opgezwollen. Moet ik hiermee naar een dokter?

Als het een zacht bobbeltje is dan zou het een beginnende aambei kunnen zijn. Aambeien zijn in feite een soort spataderen die door druk op de endeldarm ontstaan. Let u eens extra goed op uw voeding. Eet zoveel mogelijk verse producten , zoals fruit en groeten en vette vis. Drink veel water hierdoor zal uw ontlasting soepeler worden en zal het bobbeltje waarschijnlijk weer verdwijnen. Als de klachten langere tijd aanhouden zou u een arts kunnen raadplegen.



t - "Weinig sport en voeding oorzaak aambeien?"

hallo
ik ben een militair op opdracht ,het klimaat is hier anders en het eten natuurlijk ook ,ben veel bezig met men opdracht dus sport komt er niet veel van ,nu zat ik hier 3 weken en kreeg ik een gezwollen gevoel in men anus ,heb daar even mee gewacht en na 2 maand ben ik het toch gaan laten controleren ,de mil.dokter zei dat het over een aambei betrof inwendig en zag wat paarsblauw ,en heb hiervoor zalf gekregen mzzzz t'is nog steeds niet weg ;nu wat is men probleem ,kan een aambei andere ontstekingen teweeg brengen zoals blaasontstekingen ofzo want ben nu eenmaal geen doktersmens dus wilde ik het eerst aan u vragen ... heb nog steeds last van jeuk ,een raar gevoel binnenin en af en toe steken in mijn anus ??? kan dit ook afkostigzijn van een aambei? en steken in mijn onderbuik en wisselende diarree aanvallen ,bekom er zot van en mijn opdracht kan er spoedig onder gaan lijden ,groetjes hoop op een reactie.

Waarschijnlijk is de andere voeding en het niet sporten de oorzaak van de inwendige aambei.
Vooral diaree geeft druk op de endeldarm en de anus, waardoor de aambei kan ontstaan en blijven. Doordat het weefsel rond de anus geïrriteerd en ontstoken is krijgt u last van jeuk en steken in de anus. Het is goed om na iedere stoelgang het gebied rond de anus met warm water schoon te deppen. Gebruik hiervoor liever geen zeep. Als u voldoende hygiëne in acht neemt zult u zeker geen last krijgen van andere ontstekingen zoals een blaasontsteking. Drinkt u vooral voldoende water! Voor de behandeling van de inwendige aambei kunt u Hemoclin gel gebruiken. Het middel is zeer hygiënisch en makkelijk in het gebruik vooral voor inwendige aambeien.



Wil er vanaf - "Grote bult naat mijn sluitspier"

Hoi ik heb al 10 weken een grote bult onder mijn huid pal naast mijn sluitspier aan mijn anus en het wordt elke keer groter en pijnlijker na ontlasting en heb voorturend last van slijm afscheiding met jeuk en de bult wordt na ontlasting na gemiddeld 4 uur weer kleiner en minder pijnlijk en zo dagelijks herhaling zelf nooit eet niet echt gezond is het een aambei,fistel,getromboseerde aambei of abces hoor graag van u. Dank je

Door stuwing (verhoogde druk) in de bloedvaten van de endeldarm kunnen aambeien zowel in- als uitwendig ontstaan. De bult die u beschrijft is waarschijnlijk een aambei. Om zekerheid hierover te hebben adviseren we u een arts te raadplegen

U gaf al aan niet gezond te eten. Toch is dat waarschijnlijk de oplossing voor uw probleem. Gezonde voeding en veel beweging helpen aambeien te laten verdwijnen (of slinken).Zie de elders op deze site vermelde leef en eetadviezen.
Tegen de jeuk en als pijnstiller kunt u Hemoclin gel gebruiken.

Josh - "Last van anus na mijn stoelgang"

Hallo , ik heet josmarh en ik ben 17 jaar


sinds woensdag had ik een beetje last bij de anus na mijn stoelgang gebeuren.
maar ik dach toen dat het gewoon een snee was maar toen na mijn wedstrijd die dag had ik heel veel last gekregen en toen was ik erachter gekomen dat het een aambei was , nou uiteindelijk is mijn vraag zou het weg kunnen gaan zonder naar de arts te gaan zoals de HemoClin te gebruiken?

En zou ik nog wel naar de wc kunnen want ben bang dat het tijdens de stoelgang alleen nog erger wordt?

Het advies is om Hemoclin te gebruiken. Dit middel is op basis van natuurlijke ingrediënten vervaardigd en zorgt enerzijds voor een goede smering van het endeldarm- en anusgebied, waardoor de stoelgang vergemakkelijkt wordt, en anderzijds heeft het een pijn en jeukstillende werking. 

Probeer goed en gezond te eten met veel voedingsvezels.

Klik op een van onderstaande links om verder te lezen.

Informatie over aambeien

Producten bij aambeien

 

Dossiers

Stel je vraag

Tweet