Ik kijk uit naar mijn borstverkleining
Mariska (18 jaar) wil graag een borstverkleining. Ze schaamt zich voor haar grote borsten en heeft er ook lichamelijke klachten door. Ze zit nu in het traject om geopereerd te worden.
Zware last
"Ik ben 18 jaar en heb cupmaat 75E. Ik heb veel last van mijn rug en nek. Kleren kopen is een ramp, het meeste zit me te strak. Bh's kopen is een ramp. Ik moet de grootste maat van het rek pakken anders lijken mijn borsten nog groter. Ik heb altijd verzwegen dat ik ermee zat. Mijn vriend heeft mij laten inzien dat ik er wel degelijk mee zit en heeft me ervan overtuigd er wat aan te doen. Het was net alsof er een zware last van mijn schouder af viel. Eindelijk durfde ik er voor uit te komen en heb er samen met mijn vriend en ouders over gepraat. Ik dacht altijd dat zij tegen een operatieve bortsverkleining zouden zijn. Dat viel gelukkig reuze mee."
Plastisch chirurg
"Een week later ben ik samen met mijn vriend naar de huisarts gegaan. Om daar voor het eerst in je blote borsten te staan vond ik best eng. De huisarts gaf mij een verwijsbrief voor de plastisch-chirurg. Daar kon ik anderhalve week later al terecht in het ziekenhuis in Doetinchem. Ik moet nu over een aantal weken weer terug komen voor een pre-onderzoek. Dan kijken ze of je gezond genoeg bent om een operatie te ondergaan. Daarna gaan we de operatie plannen."
Dolgelukkig
"Het idee dat ik straks strakke truitjes kan dragen is heel onwerkelijk. Ik hoef me niet meer te schamen na de ingreep. Op mijn werk zal ik niet meer gezien worden als het meisje met die dikke tieten. Het lijkt me heerlijk. Het gaat allemaal wel heel snel maar ik ben er dolgelukkig mee."
Wil je jouw eigen verhaal hier op de site terugzien en past het binnen een van de thema's van Gezondheidsplein?
hallo mijn naam is Valerie, ik word dit jaar 17, ben 1,76 en heb nu 75F. Ze zijn in het afgelopen jaar van een D naar een F gegroeid. Ik hoop echt dat het nu stopt, ik moest elke maand nieuwe bh's kopen en een week later waren ze eigenlijk alweer te klein, ik kon het niet geloven! Ik sportte ook erg veel, en heb dan meestal een sport bh aan met daarover een sporttop en daarover nog een gewoon topje zodat het een beetje normaal blijft zitten, maar toch word ik altijd nagekeken. Op school en werk wordt er ook altijd over gepraat. Je kunt er ook moeilijk omheen, ik ben verder vrij slank dus het valt echt op! Ik vind het vervelend dat mensen altijd eerst naar mijn borsten kijken en dáárna pas naar mijn gezicht of persoonlijkheid. Ik heb het gevoel dat ik niet serieus genomen kan worden door jongens! Aan de ene kant ben ik er trots op, maar aan de andere kant zit ik er ook wel mee. Een operatie is voor mij echter geen optie! Het hoort bij mij! En ben als de doods om daar iets aan te veranderen, je kunt niet meer terug, vergeet dat niet... uiteindelijk zal ik het accepteren denk ik dan altijd. Pff ben blij dat dit eruit is! Mijn vriendinnen begrijpen mij niet omdat ze allemaal jaloers zijn!
Hallo, ik ben een meisje van 21 jaar, 1.59, 51 kilo en met maat 75e. Ik heb altijd al grote borsten gehad. Als jong meisje van 11 jaar tot me 18 woog ik 80 a 90 kilo. Ik ben dus enorm afgevallen. Nou zit ik met een probleem, me borsten werden niet kleiner maar het begon enorm te hangen. Ik schaam me dood voor mijn vriend. Ik durf niet uit de kleren te gaan voor zijn neus. douchen doe ik als hij er niet is anders ben ik bang dat hij het ziet. Zelfs wil ik sex in een donker slaapkamer. En elke dag huil ik en doet me schouder, nek en rug pijn. Maar later wil ik toch kinderen.. de meeste zeggen dat ik beter dan kan wachten.. hoe zit het nou ik droom elke dag van een bvk.. groetjess
Het probleem is in de meeste gevallen dat er geen leuke lingerie of bikini's te vinden zijn in grote maten, dus is de oplossing een eigen grote maten bedrijfje opzetten en niet iets veranderen aan je verder prima uiterlijk. Ik heb nu 75F ben 16 jaar en ben 1.75meter lang. Wonderlijk genoeg heb ik nul last van mijn borsten en ben ik trots op ze. Voor sporten heb ik een goede sport-bh en ik moet iets aan de buik en rugspiertjes doen. Dan is er niks aan de hand. Wees trots op je borsten, velen zijn er jaloers op.
Nou, ik kijk daar niet meer naar uit. Ik ben 23 jaar en heb een 70 G- cup. Lichamelijk heb ik er gelukkig weinig last van. Maar ik moet zeggen dat ik moeite zou hebben om in mijn (zover ik weet) gezonde lichaam te laten snijden. Daarnaast horen mijn borsten bij me. Ik heb er echter ook veel voordeel bij. Met stappen heb ik echt een hoop aandacht en ik moet zeggen, dat is best wel leuk. Ook op het strand staat een gevulde bikini véél leuker. Ik ben bang dat veel jonge meiden die een borstverkleining ondergaan zich spiegelen door het zogenaamde schoonheidsideaal en/of door (jaloerse) vriendinnen die advies geven. Denk goed na voordat je ze evt, laat verkleinen. Ik zelf heb eerder positieve als negatieve ervaringen. Natuurlijk, als je aan het sporten bent is het niet altijd gemakkelijk. Maar dat neem ik op de koop toe. Zorg ervoor dat je een goede stevige beha koopt. En ja, die zijn niet goedkoop. Maar meiden, denk héél goed na!!
Ik zou vooral jonge meiden willen waarschuwen om niet té snel een bvk te doen. Ik ben nu 27 en had tot m´n 25e levensjaar een cup 70 FF, die overigens best bij mijn lichaam past. Echter, ik ben mijn hele leven al een fanatiek tennister en had daarom veel las van mij te grote cup. Nu twee jaar later heb ik toch ontzettend veel spijt. Heb nu een 70c, maar om nou te zeggen mooi, nee. Veel last van littekenweefsel en op het moment sport ik veel minder en ga ik weer veel uit. Dan mis ik toch, ja heel raar de aandacht die ik in het verleden wel kreeg met met cupmaat. Ook met de mannen is het toch anders dan in het verleden. Kreeg ik in het verleden complimenten als de beha uitging, nu eigenlijk niet. Het is zo gewoon en dan ook nog eens niet naar m´n zin. Nee, als het terug kon draaien deed ik dat direct!
14 november 2011 ben ik geopereerd. Ik ben 1m62, weeg 61 kilo en heb cupmaat 75 E/F. De borstverkleining heb ik 20 jaar lang voor mij uitgeschoven. De pijnklachten namen steeds meer toe. Het is nu 3 weken geleden maar het doet nog steeds heel veel pijn. Als ik loop dan met gebogen rug omdat de littekens enorm pijn doen. Maar de pijn komt ook van binnen uit. Ik neem nog regelmatig pijnstillers. Het lijkt wel of ik de enige ben die na 3 weken nog zoveel pijn heeft. Ik snap nu wel waarom er 6 weken herstel voor staat. Het ziet er mooi uit, waarschijnlijk een flinke C cup. Spijt nee hoor, ik zou het zo weer doen. Je moet er wat voor over hebben. Het is een behoorlijke ingreep, die je niet mag onderschatten. En als je twijfelt geen 20 jaar voor je uit schuiven.hoe langer je wacht hoe meer klachten je krijgt. De borsten worden dan nog zwaarder omdat ze slapper worden naarmate je ouder wordt. Nekklachten, hoofdpijn alles neemt toe. Maar neem wel een overwogen beslissing en zorg voor min. 6 weken rust. Des te mooier gaat het herstel. Suc6
Hallo! Ik ben 17 jaar en heb momenteel cup maat 70F. Ik heb net een aanvraag formulier naar Bergman verzonden, ik heb er genoeg van. Al die leuke kleren, die je net niet passen. Al dat mooie lingerie, terwijl jij in zo'n saai zwart ding loopt. Alle reactie's van jongens, en het ergste.. de pijn. Natuurlijk weet ik nog niet of ik in aanmerking kom. Ik ben ontzettend bang voor de operatie en de pijn. De littekens interesseren mij niet zo. is er hier iemand met mijn leeftijd die zojuist een borstverkleining heeft laten doen? Zodra ik wel onder het mes ga, zal ik mijn verhaal hier plaatsen.. liefs
Eindelijk, maandag tussen 12 en 1 uur mag ik de dokter bellen met de vraag: Of ik nu eindelijk een verwijzing krijg voor de borstverkleining.
Ik heb een 85H en erg veel last van klachten (nek, rug & schouderklachten)
Ook ik heb fysio gedaan, maar helpt allemaal niet.
Ik laat het bij het Radboud in Nijmegen doen, tenminste wil ik graag.
Ben wel erg bang voor de littekens, maar zie hier al veel positieve reacties dat het meevalt!
Veel succes allemaal, & na de operatie laat ik wel weten hoe het was =).
Kimberley
Wat een onzin!
Vrouwen met grote borsten zijn super!
ik als man zijnde hou ervan!
en meeste hebben er geen problemen mee maar goed.
wat fijn om al deze reacties te lezen, ik voel namelijk exact het zelfde.
ik ben 19, 1,70 en 70 kilo met mijn 60E schaam ik me dood. ben best wel smal en normaal lichaam. en dan zulke grote borsten.
soms huil ik 's nachts, ik kan het gewoon niet accepteren. het is allemaal zo snel gegaan namelijk. vorig jaar ben ik voor het eerst ongesteld geworden en sinds toen groeiden mijn borsten echt per maand bijna. het ging gewoon te snel denk ik.
kleren koop ik ook altijd een maat groter en altijd wijdere truitjes waardoor je ze niet zo goed ziet. bh's schaam ik om te kopen. pas ze ook nooit. breng ze wel terug als ik ze thuis gepast heb denk ik dan.
nu bijna zomer en zoek naar bikini's. maar geen 1 past er gewoon. omdat ik zo smal ben van boven moet ik met touwtjes waardoor ik ze zo strak mogelijk kan knopen. maar ik vind nooit een mooie. heb altijd van roxy, oneill of protest gehad. maar die gaan maar tot een kleine D. die me vorig jaar dus nog makkelijk paste.
ik wordt hier echt te boos en verdrietig van.
ik heb dus geen lichamelijke klachten verder. maar zou zo graag een borstverkleining willen ondergaan en dan naar een b of c. dat zou DE uitkomst zijn.
durf het alleen niet voor te stellen bij mijn ouders. of gewoon al mijn borsten te laten zien aan een dokter. schaam me er zo voor.
moet ik t vertellen tegen mijn ouders?
ik ben nu ook steeds aan het afvallen, met de hoop dat ze ook kleiner worden. maar dit valt vies tegen..
dit lucht wel op:)
Heyhye
ik ben ook een meisje van 16 bijna 17, ik wil ook heel graag een verkleining maar mijn ouders vinden dat ik moet wachten tot mijn 18de. Want ik ben nog niet volgroeid...
Ik hoop dat ze niet meer groeien want ik ga er aan kapot ze zijn al een 75F en ze zijn weer wat groter geworden. Ik word nu al na-gekeken op school en geroddeld achter mijn rug. Alle leuke kleren passen mij niet... Ik ben een actief iemand maar het doet gewoon soms pijn dus sporten kan ik niet meer.
Ze zeggen dat als je kinderen wilt dat je daar mee moet wachten, maar dat kan ik niet, is het zo erg? Is borstvoeding zo belangrijk?
En groeien je borsten nog veel als je een verkleining hebt gedaan? Er staat wel iets van maar niet hoeveel ongeveer
Groetjes
Hoi Allemaal.
In september 2009 heb ik een borstverkleining laten doen, ik had cup F
Hier ben ik ook mee uitgescholden en was hierdoor heel onzeker geworden. Ook had ik lichamelijke klachten zoals smet onder de borsten, rug pijn
Ik heb de knoop door gehakt en ga nu verder met een B/C cup iets waar ik ontzettend trots op ben! Voor de mensen die er voor staan DOE HET! Het lijkt heel eng maar valt 100% mee. In het begin is het een heel raar gevoel en voel je je erg licht. Ook tijdens het sporten is het een verlicht gevoel... Bij mij hebben ze 600 gram ongeveer weg gehaald. Na de tijd valt de pijn wel mee het is denk ik per persoon verschillend.
hai allemaal
Ik ben 16 jaar (bijna 17) en ik heb cup I. Ik wist niet eens dat dit bestond!
Ik weet niet wat ik er mee moet doen. Mensen kijken altijd eerst naar mn borsten en dan naar mijn hoofd. Een vriendin van mij is zelfs jaloers, ze vind dat ik niet moet zeuren want zij wilt ze graag zo groot hebben, maar ze begrijpt niet dat ik er helemaal gek van wordt. Ik heb constant last van mn rug, ik zat op volleybal maar daar ben ik mee gestopt omdat ze teveel in de weg zaten. Een bikini kopen is al helemaal erg. Elk jaar moet ik een nieuwe omdat ze alweer gegroeid zijn en de bikinis die ik pas zijn lelijk en heel duur, en ditzelfde geldt voor bh's. Maar wat ik het allerergste vind is dat mijn ouders mijn bh's en bikini's moeten betalen, en dat is veel geld als je niet echt rijk bent.
Maar mijn moeder heeft mij al een aantal x gevraagd of ik ze niet wil verkleinen, en ik denk dat ik dat wel wil maar ik ben er super bang voor! de operatie, worden ze wel echt mooi, wordt het vergoed?
heeft iemand hier antwoorden op?
heel erg bedankt alvast
Ik zou wel per email in contact willen komen met meiden die borstvekleining overwegen om hierover te praten.
grt
A
Hallo,
Ik ben 19 jaar en nu heel gelukkig met mijn cup C. Vorig jaar december heb ik dan eindelijk mijn borstverkleining gehad. Ik ging van cup E/F naar C en ben er hartstikke gelukkig mee. Ook voor mij was het altijd een ramp als ik BH's ging kopen, ik schaamde me en wilde vooral niet dat een medewerkster me zou helpen. Ook gewone truitjes moest ik veel groter kopen dan nodig, wat soms onmogelijk was.
Voor mijn operatie had ik last van nek/rug pijn en kon niet lang staan. Ik ben bij de fysio geweest maar ook dat werkte niet. Toen besloot ik het nemen van een borstverkleining te bespreken met mijn huisarts. Zij stuurde mij door en toen ging alles heel snel.
De operatie verliep goed, de littekens vallen ook wel mee, ik heb 'ankers'.
Ik moet wel zeggen dat de operatie niet onderschat moet worden, ze zijn er 4 uur mee bezig geweest en ik heb nu - een jaar later - nog wel eens last van mijn rechter borst.
Ik raad de operatie alle vrouwen aan maar onderschat de operatie niet.
Succes allemaal!!
Dag dames
Ik ben 20 jaar en met mijn 1.56 m. en cup 70F 'goed geschapen'.
Eerlijk gezegd heb ik geen last van mijn borsten zolang ik een goede BH draag.
Ik kan bij Livera goed slagen, daar hebben ze van Sapph fijne simpele bh's in drie kleuren (wit, rood en zwart) en die zijn best nog charmant (al zeg ik het zelf)en kosten volgens mij a 27.95. Valt nog best mee.
Wat ik hoop is dat het hier bij blijft en dat ik geen grotere cup krijg.
Traplopen zonder BH is echt niet grappig meer, dus dat doe ik ook niet zonder dat ik mijn borsten vast hou.
He, heerlijk om dat even van je af te schrijven!
Groetjes!
Meisje zonder naam
Ik ben een meisje van 20 en heb ook een cup E75. Ik herken me volledig in jou. Kleren en bh's kopen zijn een hel voor mij, ik kom altijd huilend uit de bh-winkel. Ik schaam me er echt voor, ik draag zoveel mogelijk losse truien zodat mijn borsten niet te dik lijken. Ik overweeg ook al lang een operatie maar blijf de stap maar uitstellen. En toch denk ik dat ik overgelukkig zou zijn moesten mijn borsten normaal zijn, echt een last die van mijn schouders zou vallen.
Ik wil wel een operatie maar vind het echt eng:s Ik ben bang voor complicaties of zo.
Groetjes
Daar ben ik weer. Binnen een week had ik een afspraak met de pc in het zkh van mijn woonplaats. Daar gesproken met Drs. Rysavy, aardige arts, goed gesprek gehad. Nu ligt de aanvraag voor vergoeding bij de verzekering en als ik die heb, dan kan ik met ong. 4(!) weken geopereerd worden. SPANNEND!
ik ben een meisje van 16,
en ik heb cub 75H, ik ben wel 1.81 dus best lang dus mensen zeggen dan altijd ja in proporsie ben je mooi, maar ik heb er gewoon last van. soms als ik op straat loop en er rijd bijvoorbeeld een groepje jongens langs, dan hoor ik ze net iets te hard tegen elkaar zeggen ´zoo die borsten kun je wel vast houden´ zulke opmerkingen kunnen me dan echt breken, ik wil graag dat mensen me zien voor de persoon wie ik ben en niet zo van hee daar komen 2 borsten en goh er zit nog een meisje achter.
ik wil zo snel mogelijk een borstverkleining ondergaan!
ik weet zeker dat ik zo snel mogenlijk een borstverkleining wil ondergaan!
Jullie verhalen hebben me helemaal weer moed gegeven! Ik had een aantal jaren geleden een bvk gepland staan, maar besloot eerste kindjes te krijgen. Die taak :-) zit er nu op, dus daar gaan we weer, het traject in. Morgen afspraak bij de h.a. voor de verwijzing naar de pc. Ben bij menzis verzekerd en weet niet hoe het zit met hun vergoedingen..