De laatste nieuwtjes

Diabetesmedicijn vertraagt groei cystenieren

Nier Nieuws, 24-03-2011 | Ga naar het archief »

Pioglitazon, een medicijn tegen diabetes, helpt ook ontwikkeling van cysten bij patiënten met cystenieren te vertragen. Dat blijkt uit een Amerikaans onderzoek.


Cysten zijn met vocht gevulde holtes. Wanneer er zich meerdere van dit soort holtes in de nieren bevinden is er sprake van de Polycystic Kidney Disease, ook wel bekend als cystenieren.


Het onderzoek richtte zich aanvankelijk op het begrijpen van één van de bijwerkingen van het medicijn. Pioglitazon kan er voor zorgen dat oedeem ontstaat omdat het medicijn vocht vast houdt. De onderzoekers ondervonden dat het medicijn invloed blijkt te hebben op chloridekanalen in de nier. Dit deed hen realiseren dat het  vanwege datzelfde mechanisme wellicht heel goed ingezet zou kunnen worden ter behandeling van PKD. Tests op ratten bevestigden dit vermoeden.


Cystenieren komen voor bij 1 op de 1000 mensen. Er is nog geen succesvolle behandeling voor de ziekte.



Lees meer over de in dit nieuwsbericht vermelde aandoeningen:

Dossiers

Stel je vraag

Tweet