Een Oostenrijkse arts heeft bij patiënten thuis ingebroken, terwijl zij bij hem in het ziekenhuis lagen. Het waren elf inbraken. Hij maakte hij in totaal in een half jaar tijd voor tienduizenden euro's aan geld en andere waardevolle spullen buit, zo zegt het Openbaar Ministerie in Oostenrijk.
Dokter Einbruch, zoals hij in Oostenrijk genoemd wordt, is al jaren verslaafd aan gokken. Als de rechter hem schuldig verklaart, hangt hem een celstraf van tien jaar boven het hoofd. Bij het ziekenhuis waar hij werkte is hij inmiddels ontslagen.
De arts keek in de dossiers om de adressen van de patiënten te weten te komen. Zijn laatste inbraak was in februari bij een 86-jarige vrouw die bij hem in het ziekenhuis lag. In de woning werd hij echter verrast door haar zoon. Deze hield hem staande totdat de politie kwam.
Van de buit is echter weinig teruggevonden. Na de inbraken ging de man meestal meteen pokeren in het casino. De slachtoffers menen dat de schade oploopt tot zo'n 300.000 euro. De arts nam geld, goud en sieraden, bankpasjes en spaarboekjes mee. Volgens de verdediging van de arts, die een bekentenis heeft afgelegd, bedraagt de schade hooguit een halve ton.