De laatste nieuwtjes
Gezond gebit belangrijk voor Nederlanders
CDC Kliniek, 15-03-2010 | Ga naar het archief »
Een mooi, gezond gebit is voor Nederlanders erg belangrijk. Maar liefst 94% onderschrijft de waarde van het hebben van gave tanden. Toch krijgt het eigen gebit gemiddeld slechts een 6,9 als cijfer. Een derde van de Nederlanders is ronduit ontevreden met het gebit en is bereid voor mooie tanden te investeren. Jongeren onder de 25 jaar en 65-plussers zijn het meest tevreden, 46-55 jarigen het minst.
Na vakantie, beslaat een gezond en gaaf gebit de tweede plaats van de wensenlijst, nog vóór nieuwe kleding of het aanschaffen van gadgets. Dit zijn de belangrijkste conclusies uit online onderzoek verricht door bureau Multiscope in opdracht van CDC Kliniek. Dit is de grootste kliniek voor tandzorg van Nederland. Zij biedt mondzorg in de breedste zin des woords en gebruikt de inzichten van het onderzoek om haar behandelingen verder uit te breiden en communicatie af te stemmen op de wensen en behoeften van de cliënt.
Het oplossen van gebitsproblemen staat hoog op de verlanglijst van de Nederlander. Maar liefst 86% van de mensen met een gebitsprobleem, zoekt naar een oplossing. Daarbij speelt de eigen tandarts een grote rol: maar liefst driekwart gaat te raden bij zijn eigen specialist. Voor een verzorgd, mooi gebit is men bereid (eenmalig) te investeren.