De laatste nieuwtjes

Minder beweging niet hoofdoorzaak van obesitas

hln.be, 02-06-2008 | Ga naar het archief »

Het aantal mensen met obesitas (ernstig overgewicht) is de laatste jaren flink gestegen. De reden hiervan is echter niet - zoals veelal werd gedacht - een verminderd actieve levensstijl. De oorzaak ligt bij de behoorlijke toename van consumptie; meer eten dan je lichaam verbruikt. Dit concluderen de Universiteit Maastricht en de Universiteit van het Schotse Aberdeen na hun gezamenlijk onderzoek.

Ruim twintig procent van de Amerikaanse en Engelse bevolking heeft obesitas, dertig tot veertig procent lijdt aan overgewicht. Al deze mensen eten meer dan zij verbruiken; het overschot aan energie wordt dan in hun lichaam opgeslagen als vet. Uit het onderzoek wijst alles erop dat dit de belangrijkste reden is en niet een gebrek aan lichaamsbeweging, zo stelt Klaas Westerterp, hoogleraar Humane Energetica in Maastricht.
Hij is tevens medeauteur van het wetenschappelijk artikel dat deze week gepubliceerd wordt in het International Journal of Obesity.


TIP!
Lekkere recepten, een smakelijke maaltijd en, niet onbelangrijk, geen overdaad aan calorieën en hoeveelheden. "Gezond Genieten met Sonja" van Sonja Bakker is een echter aanrader voor wie wat pondjes kwijt wil, maar ook wilt blijven genieten van lekker eten.

Bestel hier Gezond Genieten met Sonja>>

Andere relevante boeken in onze shop >>



Lees meer over de in dit nieuwsbericht vermelde aandoeningen:

Wat vind jij van het design van Gezondheidsplein?

Wij willen graag weten wat jouw mening is over het design van Gezondheidsplein. Help ons, laat je mening horen. Vul deze korte enquête in.

Dossiers

Stel je vraag

Tweet