Voeding
Discussiepunt

Thee: gunstig voor je gezondheid?

Eeuwenlang werd thee gezien als een kostbaar medicijn dat alleen voor de rijksten was weggelegd. Tegenwoordig hoort thee gewoon bij onze dagelijkse voeding. Thee is over het algemeen rijk aan enzymen, mineralen, vitaminen en polyfenolen die een anti-oxiderende werking hebben. Dit betekent dat de negatieve effecten van vrije radicalen in het menselijk lichaam, die zorgen voor ziektes en veroudering, worden tegengegaan. Er zijn veel verschillende soorten thee; zwarte, groene, gele, witte, rooibos of kruidenthee. Iedere soort thee heeft weer zijn eigen waardevolle effecten op de gezondheid. Zo bevordert groene thee de spijsvertering en versterkt het ons immuunsysteem. Rooibosthee heeft weer een rustgevende werking. Geloof jij in de geneeskrachtige werking van thee of denk je daar anders over? Drink jij graag en vaak thee of is dat niet aan jou besteed? Discussieer mee!

Reageer
Reacties:
Kay

Is earlythee ok slecht???
Volgens mij wel maar wat kreeg je er ook van????


Michel

Dat migraine weg gaat van thee is onzin, het is algemeen bekend dat met het ouder worden heel veel mensen hun migraine verdwijnt. Groene thee is goed voor de dorst, jammer dat fabrikanten het nodig vinden er toch weer citroen in te stoppen die ook nog overheerst.


Görtzen

Je denkt toch niet serieus dat je door rooibosthee AIDS krijgt he? Of uberhaupt maar dat je door rooibosthee te drinken, zal sterven aan aids?


Remy Joosen

Mijn tweelingbroer dronk vrijwel zijn hele leven roosbosthee en die is vorig jaar doodgegaan aan AIDS. Ik raad dus niemand roosbosthee aan.
Early Grey, heet met veel suiker en melk, dat is de thee.


Evie

Ik wil iedereen, die roosbosthee drinkt waarschuwen. 's Nachts had ik af en toe last van hartkloppingen, waar ik me verder niet zo druk over maakte. Toevallig ving ik in de trein een gesprek op, waarbij iemand zei, dat z'n cardioloog hem uitdrukkelijk had verboden rooibosthee te drinken, omdat dit hartkloppingen zou kunnen veroorzaken. Ik ben onmiddellijk gestopt en heb nooit meer last gehad. Bij navraag in mijn omgeving blijken meer mensen hier last van te hebben (gehad). Heeft u hier ook ervaringen mee?


joke

ik drink al jaren elke dag 1a2literkoude thee meestal rooibos of groene thee en voel me daar prima bij .


Cora v Heyningen

Ik drink 2x per dag een mok vol met groene
thee het was eerst even wennen aan de
smaak maar ik vind het nu zelfs lekker
en ik voel me er wel bij.Ik ben eigenlijk
nooit ziek.


Bertien

ik ben nu 60 jaar en drink al jaren en jaren thee. Zo'n 6 bekers per dag haal ik met gemak. Maar dat ik nu zo gezond ben....?????
Ik zit op dit moment met een vreselijk pijnlijke hernia. Ben geregeld ziek, ik kan niet zeggen dat ik er ècht gezonder op ben geworden.
Voordat iemand zegt: "O, maar misschien rookt u, drinkt u?" Nee, nooit één sigaret gerookt, drink hoogstens 5 glazen wijn per jaar, slik vitaminepreparaten, ga zwemmen, heb veel hobby's, ben veel in beweging. dus daar kan het niet aan liggen.
Maar...ik ben een grote liefhebber van thee, dus blijf ik het drinken.
's Morgens om ongeveer 11.00 uur drink ik een kop koffie, ook lekker, maar thee is bij mij nummer 1!


Walther

thee, in het bijzonder groene thee,, niets anders dan lof, ik ben 71 jaar oud, heb heel veel lats van migrane gehad heel erg ik werd er krankjorem van , ik ben begonnen met heel veel groene thee per dag te drinken, bekers vol, na n poos had ik nergens meerlastvan , ik blijf het gebruiken, hooftpijn nooit meer van gehoord.heerlijk is dat.


lucien

begin smorgens vroeg met een kop thee, en dan kan je voelen dat thee gezond is, drink het langzaam en niet te heet




Wil je jouw eigen verhaal hier op de site terugzien en past het binnen een van de thema's van Gezondheidsplein?
Vul dan onderstaand formulier in; de redactie zorgt vervolgens dat je verhaal geplaatst wordt.

Onderwerp

Je reactie en/of vraag

Personalia



* Verplicht

Dossiers

Stel je vraag

Tweet